Wholesale Women Sport Bra Back Pocket Running Earphone Hole Manufacturer and Supplier | Westfox

Women Sport Bra Back Pocket Running Earphone Hole

Краток опис:


 • Тип на напојување: OEM & ODM
 • Logo: Customized
 • Број на моделот: WF-YS0036
 • Ткаенини Состав: 85% најлон 15% Спандекс
 • Пример: Available
 • MOQ: 3000 pieces each color
 • Sample Time: 7 days
 • ETD: 30-45 days since PP samples approval
 • Production Ability: 120,000 pieces per month
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  1. OEM &ODM Service Available.

  2. Пример е прифатливо.

  3. Погоден за жените.

  4. Phone Holder Pocket.

  5. Two Earphone Hole.

  6. Removable Bra Pads.

  7. Hollow Out Design.

  8. Mesh Lining.

   

   Item  Women Sport Bra Back Pocket Running Earphone Hole
   Fabric Type  85% Nylon 15% Spandex
   Fabric Specification  Nylon Spandex
   Logo  Print,Heat Transfer or Embroidery
   MOQ  3000 pieces per color each style
   Delivery time  30-45 days since PP samples approval
   Payment Terms  L/C, T/T

  слика Show

  20200730140353
  20200730140355
  QQ20200118124655

  * Што ќе ви овозможи да го носат телефонот кога ќе го прават фитнес вежби. Специјални дизајн џеб назад, џеб телефон носителот и две слушалки дупка на грбот нека лесно да повикувате и да уживаат во музиката во секое време.

  * Премногу интензивна движење може да предизвика лигаментите околу градите да се водат и солза. Која е неповратен процес и причините овенати, доделување на градите. Сепак, правото спортски градник понуди доволно поддршка за да се спречи оваа штета од случуваат предвреме. Ова activewear за жените е добар за секојдневниот активен начин на живот, поместена чаши додадете целокупната структура и поддршка, лесно пренослив-поместена чаши, дизајнирани да издржат среден вежбање влијание, заштита на вашите гради од зло.

  Табела на големини

  Спорт Бра Големина на табелата

  Обединете (инчи)

  S

  М

  L

  XL

  должина

  10,6

  11

  11,4

  11,8

  1/2 градите

  14,2

  15

  15,7

  16,5

  1/2 Крајна

  13,2

  14

  14,8

  15,6

  Т о дознаете повеќе за истата стилови.

  C нас ontact за повеќе детали во врска со цената, пакување, испорака и попуст.

  Персоналните

  1111

  Сервис

  2222

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас