Нашата фабрика

Xiamen Westfox Imp. & Exp.Co., Ltd. е основана во 2009 година.

Со модерен систем за управување со претпријатија, фабрика која опфаќа 5.800 квадратни метри и повеќе од 400 работници, 12 КК тим, 8 дизајнери за развој на најдобрите производи за клиентите.

Над 10 производствени линии добија месечен капацитет за производство над 300.000 парчиња, постигната годишна вредност на излез од 100 милиони американски долари.

Од персоналот на компанијата напори ги положивме BSIC тестовите и BV тестот, а ние исто така можеме да развиеме нови стилови врз основа на вашата шема на дизајн, OEM и ODM.

company12
about-4
about-6

Услуги на клиентите

Мала количина на нарачка е прифатлива, за детали pls контактирајте со нас.

Може да работи дигитално печатење, лого Силиконско печатење, печатење на топлина, печатење вода и така натаму.

Достапно за прилагодена услуга на главната ознака, полибаг, хангтаг и така натаму додатоци.

Имаме строго и целосно уредување на нарачките на секој клиент. Од А) Изработка на шема Б) Набавка на ткаенина В) Сечење ткаенина Г) Изработка на производи Е) Проверка на квалитетот)) Испорака.

a-Customer

1. Клиент

Дојдете во нашата фабрика лице в лице за детали за дискусии и состаноци, запознајте се со барањата.

a-Cutting

2. Сечење

Опуштена ткаенина и користење машина за сечење ткаенина наместо рака за да се подобри прецизноста.

a-Embroider and pattern

3. Везе и шема

Имаме отпечатени везови и модели.

a-Sewing

4. шиење

Рамен шиење, четири игли шест линии, синџир на шиење итн специфична машина за различни барања.

a-Trimming+ins

5. Сечење

Сечење дополнителна нишка, ревидирање на сите скршени рабови и така натаму за квалитетна инспекција за да се обезбеди добар квалитет

a-Ironing

6. Пеглање

Користете машина за пеглање за да ја пеглате облеката за да добиете облека мазна и подобар изглед.

a-QC

7. КК

Инспекција за масовно производство пред вчитување во пакет од нашиот тим за квалитет или тим за клиенти за клиенти.

oem1

8. ОЕМ Пакување

Прилагодено пакување, можеме да го спакуваме како ваши начини: хангтаг, налепница, преклопување, закачалка, пакување.

ppp

9. Пакување

ОЕМ картонска марка и количина на пакување по ваши потреби. Вчитување на картонот на контејнерот одговорен од работниците за пакување и испраќање до Царината.

a-Loading

10. Вчитување

Различни опции за испорака: воздушен превоз, експресен испорака, товарен превоз, сите достапни.